Zasady korzystania z Wodnego Centrum Rekreacji w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

Zasady korzystania z Wodnego Centrum Rekreacji w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

 1. Do odwołania wyłączone z użytkowania są: jacuzzi, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, inne atrakcje wodne (wodny plac zabaw dla dzieci, masaże wodne, bicze wodne, gejzery itp.)
 2. Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m.
 3. Przed wejściem i przy wyjściu z Wodnego Centrum Rekreacji obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk.
 4. Na terenie holu i przebieralni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki, przyłbicy lub chusty (obowiązek nie dotyczy części pływackiej i pryszniców).
 5. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp, przejść do hali basenowej. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
 6. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba (kolejne osoby w odstępach co 2 m).
 7. Zalecamy dokonywania płatności kartą płatniczą.
 8. Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby z wyżej wymienionymi objawami.
 9. Na terenie obiektu obowiązuje zasada ograniczenia pobytu do czasu kąpieli w basenie oraz przebrania się (hol nie może być wykorzystywany jako „poczekalnia” na osoby pływające).
 10. Organizatorzy zajęć grupowych, takich jak np.: aerobik, nauka pływania, zobowiązani są do nadzorowania liczebności osób w grupach i prowadzenia zajęć w sposób umożliwiający zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi.
 11. Użytkownicy pływalni zobowiązani są przestrzegać ścisłych zasad higieny – przed wejściem do hali basenowej obowiązuje dokładne umycie całego ciała pod natryskiem. Do hali basenowej należy przejść przez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp.
 12. Na terenie obiektu prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, suszarki, transpondery, powierzchnie sanitarne itp. W czasie dezynfekcji niektóre elementy mogą być wyłączone z użytkowania.
 13. Należy korzystać z szafek według numeru wskazanego na transponderze („zegarku”).
 14. Obowiązuje zakaz pozostawiania odzieży i obuwia w szatni zewnętrznej (w holu Wodnego Centrum Rekreacji).
 15. W przypadku regulacji nie ujętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Wodnego Centrum Rekreacji.

Zasady obowiązujące w Strefie Saun w trakcie epidemii z Covid-19:

 1. Godziny otwarcia Saun:
 • poniedziałek – 16.00-21.40
 • wtorek-piątek – 6.00-9.00 oraz 16.00-21.40
 • sobota-niedziela – 7.00-9.00 oraz 16.00-21.40
 1. Na terenie Strefy Saun może przebywać maksymalnie 31 osób (nie dotyczy obsługi), w tym:
 • w Saunie Infrared – 3 osoby,
 • w Biosaunie – 6 osób,
 • w Saunie Fińskiej – 7 osób,
 • w Łaźni Parowej – 5 osób,
 • pod natryskami, w poczekalni i strefie schładzania – 10 osób z zachowaniem dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m.
 1. Pracownik Wodnego Centrum Rekreacji ma prawo weryfikować ilość osób przebywających w saunach i wypraszać osoby nadliczbowe. W razie nie wykonania polecenia przez klientów sauna zostanie wyłączona do momentu, aż w saunie zostanie dopuszczalna liczba osób.
 2. Minimalna temperatura w saunach – minimum 60oC.
 3. W momencie dojścia do Strefy Saun obowiązują wszystkie zasady obowiązujące w Wodnym Centrum Rekreacji w trakcie epidemii z Covid-19.
 4. W przypadku regulacji nie ujętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Wodnego Centrum Rekreacji oraz zasady obowiązujące w Wodnym Centrum rekreacji w trakcie epidemii z Covid-19.