Strefa Saun już otwarta!

Miło nam poinformować, że strefa saun ponownie zostaje oddana do Państwa użytku. W związku z obecnymi wytycznymi GIS oraz obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi w funkcjonowaniu saunarium nastąpiły zmiany.
Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie nowych zasad:
Godziny otwarcia SAUN:
PONIEDZIAŁEK – 16:00 – 21:40
WTOREK – PIĄTEK – 6:00 – 9:00 oraz 16:00 – 21:40
SOBOTA – NIEDZIELA – 7:00 – 21:40

Zasady obowiązujące w Strefie Saun w trakcie epidemii z Covid-19:
1. Na terenie Strefy Saun może przebywać maksymalnie 21 osób (nie dotyczy obsługi), w tym:
– w Saunie Infrared – 3 osoby,
– w Biosaunie – 6 osób,
– w Saunie Fińskiej – 7 osób,
– w Łaźni Parowej – 5 osób,
– pod natryskami, w poczekalni i strefie schładzania – 10 osób z zachowaniem dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m.
2. Pracownik Wodnego Centrum Rekreacji ma prawo weryfikować ilość osób przebywających w saunach i wypraszać osoby nadliczbowe. W razie nie wykonania polecenia przez klientów sauna zostanie wyłączona do momentu, aż w saunie zostanie dopuszczalna liczba osób.
3. Minimalna temperatura w saunach – minimum 60oC.
4. W momencie dojścia do Strefy Saun obowiązują wszystkie zasady obowiązujące w Wodnym Centrum Rekreacji w trakcie epidemii z Covid-19.
5. W przypadku regulacji nie ujętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Wodnego Centrum Rekreacji oraz zasady obowiązujące w Wodnym Centrum rekreacji w trakcie epidemii z Covid-19.

Zalecenia opracowane na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz Wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Przypominamy również o obowiązku zachowania dystansu społecznego.
Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zaleceń osoby odpowiedzialnej za obsługę strefy saun.
Jednocześnie informujemy, że tężnia solankowa w dalszym ciągu jest nieczynna. Z uwagi na konieczność zaadoptowania tej przestrzeni na dodatkowe pomieszczenie które jest niezbędne w okresie stanu epidemii.