XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich Apelacji Wrocławskiej

Podopieczni Ośrodków Kuratorskich Apelacji Wrocławskiej już po raz jedenasty przyjechali do Świebodzic aby zmierzyć się w zmaganiach halowej piłki nożnej. Turniej, który odbył się 11 maja w Hali OSiR Świebodzice Sp. z o.o. został zorganizowany dzięki dotacji z programu Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu przyznanej przez Urząd Miasta w Świebodzicach Stowarzyszeniu Bona Fide Świebodzice.

Turniej honorowym patronatem objęli: Pan Jacek Saramaga – Prezes Sądu Apelacyjnego z Wrocławia, Pan Artur Moneta – Dyrektor Sądu Apelacyjnego z Wrocławia, Pan Arkadiusza Rodziewicza Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy oraz Gmina Świebodzice.

W turniej wzięło udział 12 Ośrodków Kuratorskich ze: Świebodzic, Kluczborka, Namysłowa, Kędzierzyna-Koźle, Kłodzka, Ząbkowice Śląskich, Boguszowa-Gorc, dwa z Jeleniej Góry i trzy z Wałbrzycha. Jak co roku nie zabrakło podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada ze Świebodzic. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, w której grały systemem „każdy z każdym”. Z fazy grupowej awansowały dwie drużyny, które rywalizowały o podium. Po 28 meczach okazało się, że pierwsze miejsce wywalczył Ośrodek Kuratorski nr 1 z Wałbrzycha rewanżując się tym samym drużynie z Klczborka (drugie miejsce), za przegraną w zeszłym roku. Trzecie miejsce przypadło Ośrodkowi Kuratorskiemu Jelenia Góra 1.

Najlepszym zawodnikiem, a właściwie zawodniczką turnieju została Klaudia Niezgoda ze Świetlicy Środowiskowej w Świebodzicach, najlepszym bramkarzem Sebastian Kustra, a strzelcem Patryk Dajerling. Najsympatyczniejszą drużyną Turnieju został Ośrodek Kuratorski z Jeleniej Góry 2.

Turniej dostarczył wiele emocji zarówno zawodnikom, ich opiekunom, jaki i kibicom. Była sportowa rywalizacja, głośny doping i walka do końca. Była dobra zabawa i radość z wygranej. A było o co walczyć, zwycięscy otrzymali w nagrodę w wysokości 4000 zł, wicemistrzowie 3000 zł, a zdobywcy trzeciego miejsca 2000 zł.

Pomimo dużej stawki widać było, że zawodnicy szanują się na boisku i przestrzegają przepisy gry. Jak podkreśla Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, który jest kołem napędowym turnieju i wielu inicjatyw sportowych podejmowanych w naszym mieście: „Dzieci z przyklejoną łatką tych złych kolejny raz pokazały, że potrafią bawić się i rywalizować ze sobą szanując siebie nawzajem, że kultura osobista i zasady fair play nie są im obce”.

 

Więcej zdjęć z turnieju znajdziesz na naszym facebook’u.

Zapraszamy także do zapoznania się z relacją Macieja Więcka ze Stowarzyszenia Bona Fide Świebodzice – organizatora turnieju.