27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Świebodzice jak co roku chętnie przyłączyły się do tej inicjatywy. W tym dniu Hala OSiR Świebodzice Sp. z o.o. i tereny do niej przyległe wypełniły się kawiarenkami, kramami z loteriami i konkursami oraz różnymi stoiskami na których była prowadzona zbiórka na rzecz WOŚP.

Do orkiestry przyłączyli się wszyscy: mali i duzi, młodzi i starsi, przedszkola, szkoły, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, firmy, osoby prywatne, harcerze i wiele innych.

Na głównej scenie były koncerty i występy artystyczne świebodzickich artystów. Poza sceną odbywało się wiele imprez towarzyszących między innymi: MOTOWOŚP z SUDETYOFFROAD, bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” i zbiórka krwi w Szkole Podstawowej nr 2.

Otwarcia imprezy dokonała szefowa WOŚP Zofia Marek w towarzystwie Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi oraz Sekretarz Miasta Sabiny Cebuli. I zaczęło się! W całej hali było czuć wyjątkową atmosferę. Było widać, że świebodziczanie chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu i chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Zacięta była także licytacja darów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Wynikiem tego był kolejny rekord zebranych pieniędzy – aż 109 301,14 zł.

Finałem koncertu był występ zespołu Niepoprawni, po którym odbyła się licytacja darów, którą nie przerwało nawet „Światełko do nieba”.

Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami na naszym Facebooku.