Kompleks piłkarski

Kompleks Piłkarski imieniem Ludwika Paluszaka przy ul. Sportowej 15 to jeden z najstarszych obiektów sportowych w Świebodzicach. W 2010 r. został gruntownie zmodernizowany. Obecnie to nowoczesny obiekt sportowy, w którego skład wchodzi stadion piłkarski z naturalną nawierzchnią i trybuną, boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią z oświetleniem oraz budynek socjalny z 4 szatniami z natryskami i salą konferencyjną.

osir kompleks piłkarski
Trochę danych:
  • Boisko piłkarskie z naturalną nawierzchnią o wymiarach 105 m x 68 m
  • Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90 m x 50 m
  • Trybuna przy boisku naturalnym z siedziskami dla 306 osób

Głównym atutem kompleksu jest boisko treningowe wykonane z najwyższej jakości trawy syntetycznej, która pozwala na komfortowe korzystanie z niego przez cały rok. Znajdujące się na nim oświetlenie umożliwia użytkowanie go po zmroku. W czasie upałów płyta boiska jest zraszana, przez co nie jest nagrzana i nie pyli się tak jak większość tego typu nawierzchni. Kompleks wyposażony jest w profesjonalny sprzęt dzięki któremu nawierzchnia jest utrzymywana w doskonałym stanie nawet zimą.

Patron stadionu – Ludwik Paluszak to postać bardzo zasłużona dla rozwoju piłki nożnej w Świebodzicach. Był wspaniałym piłkarzem, trenerem i działaczem sportowym.
Od 1951 r. był grającym trenerem w zakładowym zespole ZKS „Stal” Świebodzice. Następnie w 1957 r. po połączeniu się w jedną całość czterech drużyn piłkarskich ze Świebodzic został trenerem „Victorii” Świebodzice i był z nią związany aż do 1989 r. Spod jego skrzydeł wyszło wielu uznanych piłkarzy.