INTENSYWNE FERIE W OSIR ŚWIEBODZICE

Zakończył się okres dolnośląskich ferii zimowych w naszym mieście. To był szczególnie intensywny czas w OSiR Świebodzice. W okresie dwóch tygodni zorganizowano tu kilka wydarzeń. Przez cały czas trwania ferii zrealizowano „Miejskie ferie z OSiR’em” – program nieodpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dzieci i młodzież miały okazję rywalizować w turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego, a także wziąć udział w zajęciach z koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. Dużą popularnością cieszyły się również treningi w siłowni oraz czas spędzony na grze w kręgle. Sporo dzieci korzystało również z usług Wodnego Centrum Rekreacji w ramach specjalnej promocji na basen. Cieszy nas fakt, że nasza młodzież brała tak aktywny udział w tym projekcie.

W drugim tygodniu ferii OSiR zrealizował również „Zimową Półkolonię”. Komplet 30 dzieci przez 5 dni miał naprawdę sporo atrakcji i aktywności. 3 wycieczki (park trampolin, lodowisko oraz kino), codzienne gry i zabawy w hali połączone z ćwiczeniami na siłowni, zajęcia w basenie i świetne treningi z samoobrony – to było dużo sportu i rekreacji dla uczestników półkolonii. Dziękujemy dzieciom za świetną atmosferę i wspólną zabawę oraz rodzicom za zaufanie i powierzenie wychowawcom swoich pociech!

Ostatnim aktem zimowych ferii było zorganizowanie 2 zewnętrznych obozów w obiektach OSiR Świebodzice. W tym roku gościliśmy łuczników, z klubu UKS LUKS z Wrocławia oraz młode siatkarki z MKS Polonii Świdnica. Cieszymy się, że oba obozy bardzo chwalą sobie organizację i wyrażają chęć powrotu na nasze obiekty już w przyszłym roku.

Zorganizowanie tych wszystkich wydarzeń przez okres dwóch tygodni to było duże wyzwanie logistyczno-organizacyjne dla całego OSiRu. Cieszymy się z pozytywnych opinii i bierzemy do serca każdą uwagę, aby w przyszłości było jeszcze lepiej. Dziękujemy wszystkim za zaufanie w czasie zimowych ferii!