Przed nami druga edycja akcji „Posprzątajmy Świebodzice”

Już w najbliższą sobotę (15 maja) odbędzie się II edycja akcji „Posprzątajmy Świebodzice”. Pierwsza akcja sprzątania Świebodzic odbyła się we wrześniu ubiegłego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta.

Organizatorem akcji jest Miasto Świebodzice, a partnerami: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o. Zachęcamy organizacje pozarządowe, kluby sportowe oraz instytucje do aktywnego włączenia się w to wydarzenie.

W trosce o czystość naszego miasta serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które ma na celu umacnianie ekologicznych zachowań, edukowanie najmłodszych jak należy dbać o środowisko.

W tym roku zaplanowaliśmy sprzątanie trzech rejonów, wyznaczając zbiórkę o godz. 11:00 w następujących lokalizacjach:

  • Ciernie (pętla autobusowa),
  • Pełcznica (pętla autobusowa),
  • teren przy stadionie miejskim im. Ludwika Paluszaka ul. Sportowa 15.

Ze względu na panujące obostrzenia akcja będzie przebiegała z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każdy uczestnik otrzyma ekologiczną torbę, a także zostanie wyposażony w worki na odpady oraz rękawiczki. Podczas akcji, odpady zbierane będą z zachowaniem zasad wstępnej segregacji do dedykowanych worków. Zachęcamy do zgłoszenia udziału w akcji w wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej, tel. 74/ 666-95-71, e-mail: promocja@swiebodzice.pl.

(źródło: świebodzice.pl)

Zostaw komentarz

Rozmiar czcionki
Kontrast